![ham-logo](/sites/default/files/styles/large/public/images/2024-03/logo-ham-el.png?itok=jKMrejkI)
ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ
Για τους φοιτητές που εισήχθησαν στο Τμήμα από το Ακαδημαϊκό Έτος 2014-15 και εξής, η εκπόνηση της πτυχιακής εργασίας είναι προαιρετική και δύναται να αντικατασταθεί από τρία (03) μαθήματα επιλογής (επιπλέον των 4 μαθημάτων επιλογής που υποχρεούται να παρακολουθήσει ο κάθε φοιτητής). Η πτυχιακή εργασία κατανέμεται στα δύο τελευταία εξάμηνα φοίτησης (Ζ΄ και Η΄ εξάμηνο).
Η Πτυχιακή Εργασία επιβλέπεται και αξιολογείται από δύο διδάσκοντες του Τμήματος/της Σχολής. Σε συνεργασία μαζί τους ο φοιτητής επιλέγει και δηλώνει το θέμα του με σχετική αίτηση στη Γραμματεία. Κατά την εκπόνηση της Πτυχιακής Εργασίας του οφείλει να ακολουθήσει τον σχετικό Κανονισμό που θα τον βρείτε εδώ: http://ham.uop.gr/images/files/kanonismos-ptixiakis.pdf.